„Lekcja dendrologii” dla II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie

W II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Stargardzie we wrześniu bieżącego roku był realizowany projekt polsko – niemiecko – ukraiński pt. „Lekcja dendrologii”. Na Pomorze Zachodnie przybili uczniowie z Rostoku i spod Kijowa. Jeden z punktów tego projektu został zorganizowany na terenie naszej szkoły. W piątek, 14 września, po przywitaniu gości przez Panią Dyrektor – Lilę Pławińską oraz nauczycieli, przeprowadziliśmy, dla blisko pięćdziesięcioosobowej grupy uczniów oraz ich opiekunów, warsztaty, z wcześniej wspomnianej dendrologii oraz szczepienia i okulizacji. Zaprezentowaliśmy naszą ofertę edukacyjną, bazę dydaktyczną, produkcję i uprawy w szklarniach i na polu, rozpoznawaliśmy rośliny na terenie szkoły i w pracowni. Młodzież zapoznała się z techniką szczepienia i okulizacji. Z pokazowej lekcji w słoneczny, ciepły dzień skorzystała również nasza młodzież, która chętnie włączyła się w zajęcia. Dla jednych była to okazja pogłębienia posiadanej już wiedzy, dla innych – zdobycia nowych umiejętności.