SZCZECIŃSKIE TARGI SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

Targi edukacyjne to wielkie przedsięwzięcie, którego zwieńczeniem jest prezentacja szkoły, a w szczególności oferty kształcenia młodych adeptów. Na początek pomysł, później plan realizacji, gromadzenie niezbędnych przedmiotów, przenoszenie, przewożenie, rozstawianie. To wszystko, by w jak najlepszy sposób pokazać możliwości zdobycia atrakcyjnego zawodu, jakim jest technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik weterynarii, ogrodnik czy też mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. To wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Tak też było podczas Szczecińskich Targów Szkół Ponadgimnazjalnych w Zachodniopomorskim Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej przy ulicy Hożej.

Stanowiska Centrum Edukacji Ogrodniczej „w pigułce” pokazały kunszt pracy młodych techników ogrodników i techników architektury krajobrazu, profesjonalizm techników weterynarii, pasję ogrodników i mechaników maszyn. Mamy nadzieję, że spora grupa odwiedzających „złapała bakcyla” i we wrześniu zacznie naukę zawodu, który daje perspektywę pracy i płacy.

Barbara Krupińska
nauczyciel CEO