NA STO DNI PRZED MATURĄ…

Tegoroczni maturzyści w Centrum Edukacji Ogrodniczej 12 stycznia przybyli na bal, który nieubłaganie wyznacza czas do najważniejszego egzaminu. Na przysłowiowe sto dni przed maturą, uczestnicy studniówki stawili się w auli szkolnej, która tym razem – na tę jedną niezwykłą, niezapomnianą noc – zamieniła się w salę balową.

Prowadzący uroczystość, Martyna Mielnik i Michał Pawlik, przywitali Panią Dyrektor Lilę Pławińską, grono pedagogiczne, rodziców i bohaterów wieczoru – młodzież. Pani Dyrektor w otwierającym uroczystość przemówieniu podkreśliła wagę studniówki jako symbolicznego przejścia w dorosłość, dojrzałość – przejścia do kolejnego etapu życia, które wiąże się z podejmowaniem samodzielnych, często trudnych wyborów i decyzji, wytyczających drogę życia. Na zakończenie życzyła pomyślności i odwagi, która uskrzydla i prowadzi do wyznaczonego celu oraz wytrwałości w realizacji marzeń, o które każdego dnia warto walczyć z przeciwnościami.

Prowadzący uroczystość w imieniu wszystkich klas maturalnych wiązankami kwiatów wyrazili podziękowania Pani Dyrektor oraz wychowawcom. Wreszcie po części oficjalnej padły słowa, na które każdy czekał … „Poloneza czas zacząć…”. Wszystkie pary dostojnym krokiem, okraszonym dreszczem emocji i powagi ruszyły w tan. Piękny, aczkolwiek skomplikowany dla postronnych obserwatorów, układ poloneza wytańczony został idealnie do ostatniej figury, będąc równocześnie pokazem gracji, dostojności i elegancji. Pierwszy egzamin z poloneza młodzież zdała celująco! Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy zatem STUDNIÓWKĘ 2018. Młodzież – ta młodsza i trochę starsza J – bawiła się doskonale do ostatnich dźwięków muzyki. Na parkiecie królowały młodość, beztroska, energia, radość i uśmiech.

Wszyscy maturzyści pragnął podziękować kolegom i koleżankom z klasy 2 TW – niezawodnemu Kubie za oprawę muzyczną oraz Oli i Natalii za czuwanie, by nikomu, niczego nie zabrakło przy stole.

A my nauczyciele chcemy wyrazić uznanie i zachwyt za koncepcję oraz wykonanie przepięknej, nietuzinkowej dekoracji studniówkowej, która przeniosła nas z auli w klimatyczną, magiczną scenerię.

P.S. Składamy serdeczne podziękowania dla społeczności Zespołu Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie za przygotowanie cateringu, dzięki któremu mieliśmy siły do wspaniałej zabawy!