CZAT dla uczniów, nauczycieli i rodziców „Bezpieczeństwa w sieci i ochrona danych osobowych”

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

w związku z obchodami Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych oraz zbliżającymi się dniami bezpiecznego komputera Portal Bezpieczni Razem oraz Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizują CZAT dla uczniów, nauczycieli i rodziców szczecińskich jednostek oświatowych na temat „Bezpieczeństwa w sieci i ochrona danych osobowych”. CZAT odbędzie się w dniu 6 lutego 2018r. i będzie trwał godzinę od 11:00 do 12:00. Naszymi Gośćmi – Specjalistami będą:

  • Waldemar Zaborski – Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
  • AspirantMichał Sroka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie,
  • Grzegorz Holka – Administrator Bezpieczeństwa Informacji Urzędu Miasta Szczecin,
  • Janusz Żyliński– p.o. Dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Szczecin.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań   http://pbr.szczecin.pl/chapter_202103.asp

We wszystkich szkołach, w których dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzone są zimowiska proponuję kilka chwil poświęcić na zapoznanie z zagadnieniami ochrony danych osobowych oraz do refleksji na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii i świadomymi sposobami unikania zagrożenia w Internecie. Uczniowie powinni stać się bardziej świadomi swoich praw i obowiązków w zakresie ochrony danych osobowych, tak, aby idea ochrony stała się bardziej powszechna zarówno wśród uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

Więcej informacji na temat cyberprzestępczości i bezpieczeństwa znajdziecie Państwo na naszym Portalu Bezpieczni Razem http://pbr.szczecin.pl/chapter_202000.asp

Z poważaniem
Aneta Serdyńska
Wydział Oświaty