„PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM…”

Już po raz kolejny z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia spotkaliśmy się w auli. Tu nasz szkolny zespół artystycznym – pod opieka Pana Wojtka Majkowskiego – wprowadził nas w atmosferę bożonarodzeniową, śpiewając świąteczne piosenki. Było też wspólne czytanie opowiadania pt. „Sąsiedzi z drugiego piętra”, którego przesłanie szczególnie zachęcało nas do życzliwości nie tylko w czasie świąt. A potem nastąpił długo oczekiwany „Konkurs kolęd”, do którego sumiennie ćwiczyliśmy nie tylko na godzinach wychowawczych czy też lekcjach religii. Wokalne zmagania rozpoczęli czwartoklasiści, a po nich uczniowie klasy trzeciej i drugiej. Na koniec wystąpiły pierwszaki. Niektóre zespoły wspierali wychowawcy klas. Kiedy jury konkursowe udało się na obrady, czas wypełnił nam – jak co roku – swoim małym recitalem Pan Adam Kania. W repertuarze znalazły się kolędy i pastorałki mniej popularne i nie zawsze znane.

Nim udaliśmy się na klasowe świętowanie, ogłoszono wyniki „Konkursu kolęd”, w którym zwyciężyła klasa 3 TK/TW przed 1 TK/TO i 2 TW. Przy okazji wręczono również nagrody za szkolny konkurs „#TUNIECHODZIOJEDZENIE” oraz podsumowano szkolny konkurs na świąteczny wystrój sal lekcyjnych.

        I miejsce sala 44 3 TW
        II miejsce sala 49 3 ZSZ
        III miejsce sala 38 2 TW/Tk

Życzymy wszystkim udanych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2018 Roku. Zapraszamy do galerii zdjęć z 22 grudnia 2017 roku 🙂