III TURNIEJ PARTNERÓW W EDUKACJI

IMG_0165Szkoła to miejsce, w którym ważną rolę odgrywają nie tylko nauczyciele i uczniowie, ale również rodzice. Bez ich zaangażowania i pomysłowości wiele inicjatyw i przedsięwzięć nie byłoby możliwych do zrealizowania. A zatem ważne jest, by zachęcać rodziców do udziału w życiu każdej szkoły.

Już po raz kolejny w trakcie Wiosennego Kiermaszu Ogrodniczego i Dni Otwartych naszej szkoły odbył się III Turniej Partnerów w Edukacji. Zaprosiliśmy szkoły do wspólnej edukacyjno-sportowej zabawy. Drużyny (nauczyciel, uczeń, rodzic) rywalizowały w trzech etapach Turnieju:

  • pierwszy etap – to test z wiedzy z zakresu działalności rad rodziców, samorządów uczniowskich i rad pedagogicznych, który drużyny wspólnie rozwiązywały,
  • drugi etap obejmował konkurencje sportowo-zręcznościowe, w trakcie którego rywalizacja przebiegała w duchu fair play,

oraz

  • trzeci etap to konkurs wiedzy o Szczecinie, w którym pytania dotyczyły historii, zabytków, imprez kulturalnych naszego miasta.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 37, Szkoła Podstawowa nr 51, Zespół Szkół Nr 6 i Centrum Edukacji Ogrodniczej. Pierwsze miejsce i puchar Dyrektora CEO zdobyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1, drugie miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Nr 6, a trzecie miejsce – zespół gospodarzy. Najtrudniejszą konkurencją okazało się zadanie z drugiego etapu – dmuchanie balonów tak długo aż pękną w ograniczonym czasie 5 minut. Niektórzy zawodnicy mieli z tym problem, bo balony tylko rosły, rosły i rosły…

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂

I już dziś mamy nadzieję, że spotkamy się za rok w jeszcze większym gronie!