XLV OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – architektura krajobrazu

W piątek, 27 maja w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Auli Kryształowej w Warszawie odbyła się XLV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
W każdym z  11 bloków tematycznych, wystartowali najlepsi  uczniowie  z całej Polski, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas eliminacji okręgowych odbywających się w kwietniu. Naszą szkołę w bloku „architektura krajobrazu” reprezentował  Maciej Pękała uczeń klasy III technikum architektury krajobrazu. Uczestnicy olimpiady najpierw rozwiązywali test, a później przystępowali do etapu praktycznego. Zarówno etap pisemny, jak i praktyczny przeprowadzono w murach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego . Rywalizacja w 11 blokach tematycznych była bardzo wyrównana .Nasz uczeń  dzielnie walczył do samego końca. W części praktycznej musiał zmierzyć się z trzema zadaniami : scharakteryzować budowę nawierzchni ogrodowej w połączeniu ze schodami , omówić poszczególne etapy realizacji  – harmonogram oraz rozpoznać gatunki roślin ozdobnych krzewów i bylin. Rywalizacja była zacięta i wyczerpująca. Oczekiwanie na wyniki było ukoronowaniem naszych całorocznych przygotowań do olimpiady. Finał XLV 2021/2022 edycji OWiUR w Warszawie został przeprowadzony w sobotę 28 maja. Maciej Pękała został finalistą olimpiady w bloku „architektura krajobrazu”.

Gratulacje.
więcej na stronie: