DZIEŃ DZIECKA KLASY 2 tw

Klasa 2 tw po SP spędziła Dzień Dziecka w formie edukacyjnej wędrówki po Puszczy Bukowej i ciekawych historycznie okolicach naszej szkoły. Trasa wycieczki rozpoczęła się wymarszem ze szkoły i w pierwszej kolejności przebiegała przez ruiny cementowni „Stern” do Groty Toepfflerów, a później do pozostałości willi Toepfferów i Jeziora Szmaragdowego, którego historia wiąże się nierozerwalnie ze wspomnianą cementownią, dworkiem Katarzyny i mroczną legendą o skąpym duchu skrzata zwanego Skarbkiem. Zwieńczeniem wyprawy było spojrzenie na ruiny wieży widokowej Baresela. Każdy przystanek wędrówki wiązał się z historyczną opowieścią o zwiedzanym miejscu, którą uzupełniali uczniowie wyszukując ciekawostek w Internecie. Uczestnicy wyprawy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy, np., że cement znany był już w starożytnym Rzymie, ale zapomniany na setki lat po upadku Cesarstwa Rzymskiego. Przywrócił go naszej cywilizacji w XIX wieku Anglik Joseph Aspdin. Patent Aspdina wykorzystał Gustaw Adolf Toepffer, budując na terenie dzisiejszych Zdrojów fabrykę cementu STERN-Stettiner Portland-Zementfabrik.

Po powrocie do szkoły na głodnych uczniów czekała degustacja pizzy.