PODZIĘKOWANIE ZA ZIELONĄ AKCJĘ

W środę 2 czerwca w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem POLITES uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zielonej akcji pt. „Od podwórka do Bałtyku”. Przedsięwzięcie jest wyrazem troski o nasze środowisko, a w naszej szkole ma również bezpośredni związek z Bałtykiem, do którego spływają wody rzeki Regalicy, z którą bezpośrednio sąsiaduje nasza szkoła. Tegoroczna akcja była połączona z kolejnym już odsłonięciem porządkowania „przystani”.

W pracę z ogromnym zapałem zaangażowali się przede wszystkim uczniowie klas pierwszych i drugich wraz nauczycielami. Uporządkowano rozległy teren wokół szkoły, wzdłuż ulic Batalionów Chłopskich i Jarzębinowej aż do przystani nad Regalicą i kanałem za ogrodzeniem szkoły. W sumie zebralino dwa duże kontenery śmieci. Klasa 3 BSo pomogła zorganizować ognisko i pieczenie kiełbasek.

Akcja okazała się przyjemną i pożyteczną imprezą integracyjną, która – po długim okresie zdalnej nauki i izolacji związanej z pandemią – pozwoliła młodzieży wspólnie spędzić czas w szerszym gronie.

W podziękowaniu za zaangażowanie w dbałość o środowisko naturalne poprzez udział w zielonej akcji nasza szkoła otrzymała dyplom od Stowarzyszenia POLITES.