SZKLARNIE ZIMĄ…

„Szklarnie zimą” – pod takim hasłem dzieci z „Krasnala Hałabały” – Przedszkola Publicznego nr 35 w Szczecinie odwiedziły naszą szkołę. W chłodny grudniowy poranek „mali fascynaci przyrody” sprawdzali czy wszystkie rośliny są już gotowe do „leżakowania”. Choć większość roślin uprawianych w szklarniach i rosnących na terenie szkoły czas zimowania, czyli wegetacji, ma już za sobą, to nie zabrakło innych przyrodniczych wrażeń. Albowiem, wśród roślin znaleźć można takie, które właśnie wybarwiają się o tej porze roku i teraz są najpiękniejsze. Mowa oczywiście o jednym z wielu symboli świąt Bożego Narodzenia – gwieździe betlejemskiej, znanej również pod nazwą poinsecja czy wilczomlecz nadobny. Czerwony i kremowy kolor przykwiatków przyciągnął uwagę wszystkich. Spacerując poznali także bratki, pierwiosnki, stokrotki czy cyklameny. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta przez dzieci podczas tych zajęć zaprocentuje. Sprawdzimy to już wiosną kolejnego roku.