Dary dla Domu Samotnej Matki w Karwowie

Dużym powodzeniem zakończyła się już kolejna, czwarta zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w Karwowie. Dom prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego od 4 września 1981 roku. Do Domu Samotnej Matki w Karwowie trafiają dziewczęta i kobiety w ciąży w wieku od 14 do 40 lat i wraz ze swoimi dziećmi znajdują tu schronienie i opiekę.

Zbiórka pieniędzy przeprowadzona została 26 października 2019 roku podczas Jesiennego Kiermaszu Ogrodniczego przez Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski Centrum Edukacji Ogrodniczej. Domowej roboty wypieki – przygotowane przez naszych uczniów wraz z rodzicami – zwabiły swym pięknym zapachem nie tylko naszych gości, ale również całą społeczność szkolną, która ochoczo wsparła po raz kolejny tę szlachetną inicjatywę. Ciasta były tak pyszne i wyśmienite, że niemalże w mgnieniu oka zniknęła zawartość wszystkich blaszek😊! Dzięki tej kulinarnej ofercie udało się nam pozyskać środki finansowe, które zostały przeznaczone na zakup niezbędnych artykułów niemowlęcych. Za zebrane pieniądze zakupione zostały 23 KARTONY PAMPERSÓW.

20 listopada 2019 roku uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Opiekunem Samorządu Uczniowskiego udali się do Karwowa, by przekazać 1886 sztuk zakupionych pieluszek Siostrze Nikodemie oraz Siostrze Jurgicie ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego. Siostry podziękowały gorąco za złożone dary podkreślając, iż szlachetność Szkolnego Koła Wolontariatu, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, pokazuje, iż warto pochylać się nad innym człowiekiem, a szczególnie tym, który jest mniejszy i bezbronny. Siostry podkreśliły po raz kolejny, że jest to świadectwo miłosierdzia oraz przykład szlachetnej postawy ludzi, którzy swoim bezinteresownym działaniem dają innym zarówno nadzieję, jak i siłę do przezwyciężania trudnych sytuacji życiowych.

Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu zbiórki – serdecznie DZIĘKUJEMY!!!
Wasza bezinteresowna pomoc jest dowodem na to, że istnieją dobrzy ludzie, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny!