ŚWIĘTO PSZCZOŁY – Ogrodnicza dla Szczecina

W odpowiedzi na zaproszenie Zarządu Inicjatywy Społecznej „Mieszkańcy Mieszkańcom” – nasza placówka wzięła udział w uroczystości z okazji I „Święta Pszczoły” organizowanego w Szczecinie. Wydarzenie miało charakter festynu rodzinnego, którego celem było pokazanie mieszkańcom jak ważne dla człowieka jest życie i praca owadów zapylających. Dzięki pogadankom specjalistów i szerokiej ofercie produktów związanych z pszczelarstwem uczestnicy imprezy mieli okazję poznać dobroczynne efekty pracy zapylaczy, m.in. biedronek, pszczół, trzmieli, murarek i motyli.

W trakcie imprezy prowadziliśmy sprzedaż naszych produktów (głównie sadzonek kwiatów i warzyw) oraz służyliśmy pomocą w zakresie fachowego doradztwa ogrodniczego. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki poziomek i truskawek tarasowych uprawianych w pojemnikach wiszących. To efekt pracy naszych pracowników i uczniów, którzy w trakcie zajęć praktycznych wyprodukowali je w naszych warsztatach szkolnych.

Impreza odbyła się w miłej rodzinnej atmosferze, w sobotę 8 czerwca 2019 roku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na festynie rodzinnym w Podjuchach.

Zapraszamy do galerii zdjęć…