Szkolny konkurs ZWIERZĘTA MAŁE I DUŻE

Przyszli technicy weterynarii po raz drugi mieli okazję rywalizować w szkolnym konkursie pt. „Zwierzęta małe i duże”, który odbył się 7 czerwca 2019 roku. Uczniowie mieli możliwość wykazać się wiedzą weterynaryjną z zakresu budowy anatomicznej i fizjologii zwierząt, prowadzenia chowu i hodowli, rozrodu i inseminacji zwierząt gospodarskich oraz towarzyszących. Wśród zagadnień znalazły się również pytania dotyczące wykonywania czynności pomocniczych w diagnozowaniu chorób zwierząt oraz wykonywania czynności pomocniczych związanych z profilaktyką i leczeniem chorób zwierząt. Uczestnicy musieli udzielić odpowiedzi na 40 testowych pytań. Najlepszy wynik uzyskała Kamila Grabna (3 TW), drugie miejsce zajęła Emilia Jakacka (3 TW) ex aequo z Aleksandrą Milczarek (3 TW), trzecią lokatę natomiast zdobył Jakub Sterna (3TW). Jak zwykle walka była bardzo wyrównana.

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 🙂