II miejsce w OWiUR – architektura krajobrazu

Już po raz XLIII odbyła się Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Rywalizacja odbywa się w kilku blokach tematycznych, a nasi uczniowie startują w „ogrodnictwie” i „architekturze krajobrazu” oraz „weterynaria”.

Co roku z eliminacji szkolnych wyłaniane są dwie osoby z najlepszymi wynikami z testów, które kwalifikowane są do zmagań w eliminacjach okręgowych.

Naszą szkołę na kolejnym etapie – w bloku „architektura krajobrazu” – reprezentowali Natalia Czerlińska z klasy III TK oraz Gracjan Falkowski z klasy IV TK. Pod opieką p. Joanny Sylwestrzak uczniowie przygotowywali się z wiedzy teoretycznej i praktycznej. Efektem zmagań na olimpiadzie było zajęcie II miejsca przez Gracjana Falkowskiego, któremu serdecznie gratulujemy! Ponadto Gracjan otrzymał nagrodę specjalną od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy wynik z bloku architektura krajobrazu w województwie zachodniopomorskim.

Życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach w etapie centralnym OWiUR.

więcej na stronie: http://zscku.pl/aktualnosci/olimpiada-wiedzy-i-umiejetnosci-rolniczych-2019

http://pyrzyce.naszemiasto.pl/artykul/xliii-olimpiada-wiedzy-i-umiejetnosci-rolniczych-zdjecia,5085851,artgal,t,id,tm.html

Zapraszamy do fotogalerii.