OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH – weterynaria i ogrodnictwo

Po wytężonych przygotowaniach nasi uczniowie uczestniczyli w etapie okręgowym XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, zmagając się ze swymi rówieśnikami w okręgu warszawskim. Naszą szkołę w bloku „weterynaria” reprezentowali Jakub Sterna i Julia Wieszczak, w bloku „ogrodnictwo” zaś – Patryk Andrzejewski i Bartosz Mazur. Zarówno etap pisemny, jak i praktyczny przeprowadzono w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w dniu 12 kwietnia 2019 roku. Rywalizacja była zacięta i wyczerpująca. Dla odstresowania – w oczekiwaniu na wyniki – zwiedzaliśmy stolicę. Jak się później okazało najlepiej z naszych uczniów wypadł Patryk Andrzejewski, kwalifikując się do etapu centralnego, Bartkowi niewiele zabrakło punktów do dalszych zmagań „Weterynarze” na razie bez sukcesu, choć znacznie poprawili wyniki z zeszłego roku. Przed nami przygotowania do finału, który odbędzie się w Hańczowej (woj. małopolskie).

więcej na stronie:

https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/eliminacje-okregowe-xliii-edycji-owiur-w-warszawie-duzo-zdjec,118.html

https://www.agropolska.pl/olimpiada/aktualnosci-owiur/teoretycznie-i-praktycznie-czyli-olimpijskie-zmagania-w-stolicy,120.html