Dzień Kobiet, Dzień Mężczyzn, Dzień …?

Zajęci codziennością szkolną ogrodnicy i weterynarze in spe nie zastanawiają się czy gender to ideologia, czy też teoria naukowa, ale wierni tradycji chętnie uczcili Dzień Kobiet. W tym roku przypadł w piątek, niestety aula szkolna była zajęta przez dokształcających się ogrodników – profesjonalistów, więc uroczystość odbyła się w poniedziałek 11 marca. I to sprawiło, że jednocześnie obchodziliśmy święto kobiet i święto mężczyzn (to taka nowa „świecka tradycja” – wprowadzona do kalendarza kilka lat temu). Ciekawe, że to drugie święto zbiega się ze świętem „czterdziestu męczenników” z kalendarza kościoła katolickiego. Przypadek? W każdym razie uczniowie skwapliwie wykorzystali te okazje do integracji i wspólnej zabawy. Były oczywiście życzenia, żałosne skargi chłopców na nieprzystępność dziewcząt i tradycyjny program kabaretowy oparty na „piosenkach z tekstem” zespołu „Domowe melodie” i Wojtka Szumańskiego. Wykonawcami byli prawie wyłącznie uczniowie klas pierwszych, jeszcze nie oswojeni ze szkolną sceną, więc widoczna była trema. Ale wyrozumiała publiczność życzliwie nagradzała ich popisy brawami, bo widać było, że to prawdziwe talenty.

Uczniowie naszej szkoły są naprawdę bardzo zapracowani. Dlatego chwila wspólnej zabawy i odpoczynku od rozlicznych obowiązków „im się po prostu należy”.