Wolontariusze Europejscy w CEO!!!

Od początku istnienia Stowarzyszenie POLITES realizuje międzynarodowe działania, m.in. w ramach Programu Erasmus+ Wolontariat Europejski. W tym roku w siedzibie szczecińskiej organizacji spotkać można Mirę z Niemiec, Batu z Gruzji, Mariię z Ukrainy oraz Lenkę ze Słowacji. Wolontariusze ci pomagają w organizacji lokalnych wydarzeń. Odwiedzają też przedszkola, szkoły, uczelnie, gdzie prowadzą warsztaty o swoich krajach, kulturach i wolontariacie zagranicznym.

7 marca 2019 roku wyżej wymieniona czwórka wolontariuszy była gościem Centrum Edukacji Ogrodniczej oraz spotkała się z drugimi, trzecimi i czwartymi klasami. Nasi goście poprowadzili bardzo ciekawe, dwugodzinne zajęcia dla młodzieży. Podczas tego spotkania opowiadali czym jest wolontariat i dlaczego warto włączyć się do działania, podając przy tym swoje przykłady. Wyjaśniali też na czym polega wolontariat europejski (EVS), a na deser opowiadali ciekawostki o swoich krajach i kulturach.

Dodatkową atrakcją było to, iż młodzież „rzucona na głęboką wodę” – z konieczności musiała porozumiewać się w języku niemieckim i angielskim. Nasi uczniowie starali się bardzo aktywnie uczestniczyć w warsztatach oraz pokonywać bariery nie tylko w komunikacji w obcym języku, ale przede wszystkim w komunikacji międzykulturowej.

Jesteśmy przekonani, iż czwartkowe zajęcia nie tylko zmotywowały naszych uczniów do nauki języka niemieckiego i angielskiego, ale również uświadomiły im możliwości, jakie stwarza znajomość języka obcego w dzisiejszym świecie.

Wolontariuszom dziękujemy za poświęcony czas  i zapraszamy ponownie!!!!