PRZYSTAŃ CEO

Rozpoczęliśmy przygotowania do uruchomienia PRZYSTANI CEO nad Regalicą. Uczniowie klasy III ZSZ już uprzątnęli sporą część terenu przystani z przyległą do niej plażyczką. Akcję mamy zamiar dokończyć do 20 marca w ramach sprzątania „dzikich wysypisk”. Pierwszy dzień wiosny, a zarazem początek nowego sezonu żeglarskiego nasza przystań przywita w nowej odsłonie. Zapraszamy żeglarzy i kajakarzy do odwiedzenia tego ciekawie położonego miejsca. Bliskie sąsiedztwo Puszczy Bukowej i XIX-wiecznych zabytków, z którymi nierozerwalnie łączy się historia naszej szkoły – sprawia, że jest to miejsce godne uwagi. Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że w XIX wieku NASZA PRZYSTAŃ przeżywała swój renesans. To właśnie stąd drogą wodną eksportowano wydobywaną na terenie dzisiejszego Jeziora Szmaragdowego kredę i produkowany przez przedsiębiorstwo „Sretn” – cement. Cumowały tutaj statki z Rugii i Niemiec.

Dziką przyrodę, otaczającą przystań, doceniły już licznie gniazdujące w pobliżu orłany bieliki – imponujące, piękne i dostojne ptaki. Zapraszamy na PRZYSTAŃ CEO!!! Zainteresowanych ciekawą historią szkoły i związanych z nią okolic zapraszamy do szkoły – do CENTRUM EDUKACJI OGRODNICZEJ W SZCZECINIE – ZDROJACH!!!

J.O.