DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października obchodzony był w Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w poniedziałek, 15 października 2018 roku, odbyły się w Szczecinie okolicznościowe spotkania, a zasłużeni nauczyciele zostali nagrodzeni.

Pierwsza uroczystość, którą zorganizowało Kuratorium Oświaty w Szczecinie, odbyła się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wybitni szczecińscy nauczyciele zostali uhonorowani nagrodami państwowymi, resortowymi oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy pedagogicznej oraz za wiele lat pracy na rzecz wychowania i kształcenia dzieci i młodzieży. W tym roku medalami zostało odznaczonych kilku naszych kolegów i koleżanek:

Medalem Komisji Edukacji Narodowej – Pani Karolina Lis-Jordan i Pan Andrzej Fidos;
Złotym Medalem za Długoletnią Służbę – Pani Bogumiła Żurek i Pan Adam Kania;
Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę – Pani Andżelika Szczęch-Kaczorkiewicz
Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – Pani Iwona Galacka-Rajchel, Pani Dorota Jasiejko i Pania Izabella Fidos.

Druga uroczystość wręczenia nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin odebrało w tym roku 169 nauczycieli i dyrektorów szczecińskich szkół i placówek oświatowych za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Z naszego grona pedagogicznego została tą nagrodą uhonorowana Pani Karolina Lis-Jordan, nauczyciel języka niemieckiego. Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu zespołu wokalnego Markato z Pałacu Młodzieży – Pomorskiego Centrum Edukacji pod kierunkiem Dariusza Chmielewskiego.

WYRÓŻNIONYM NAUCZYCIELOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!!

Życzymy dalszych sukcesów zawodowych, radości z wyników pracy, satysfakcji ze szczególnej pozycji zawodowej i społecznej oraz wszystkiego, co najlepsze w życiu osobistym i rodzinnym!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć podsumowującej obydwie uroczystości😊