NIEBIESKA LILIA WŚRÓD RÓŻ

Podróże kształcą. Te małe i te duże, te bliskie i te dalekie. Kształcą nawet te, w które wyruszamy bez biletu, spakowanego plecaka i planu. W taką podróż udali się właśnie uczniowie naszej szkoły, spotykając się z wolontariuszką z AIESEC-u. Saati – dziewczyna z kraju niebieskiej lilii – przyjechała do szkoły, której symbolem jest róża, aby mogły się spotkać odległe kultury, tradycje, pejzaże. Dziękujemy jej za trud dalekiej podróży, przywilej zdobywania wiedzy i niezwykłych doświadczeń w bliskim kontakcie człowieka z człowiekiem. Dziękujemy za poczucie wolności, małą ucieczkę od szkolnej rutyny i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności rozumienia i używania języka obcego.

Niech Wasze wspomnienia będą najlepszą recenzją tego spotkania:

  • „Uważam, że takie spotkania są bardzo ciekawym przeżyciem J Saati była bardzo sympatyczną osobą i fajnie tak dowiedzieć się czegoś więcej o życiu w innym kraju z „pierwszej ręki”. Dowiedziałam się dużo ciekawych rzeczy.” J
  • „Uważam, że cały program to bardzo dobry pomysł. Takie spotkania pomagają w poznawaniu innej kultury, sztuki, religii czy samego języka. Było to z pewnością ciekawe doświadczenie i z chęcią wzięłabym udział przy następnej okazji. Jest to również okazja przygotowująca nas do matury ustnej. Definitywnie jestem na tak, i mam nadzieję, że nasza szkoła znacznie częściej w ten sposób będzie zachęcać młodzież do nauki języków obcych.”
  • „Lekcja z Saati była naprawdę interesująca. Jej opowieść o swoim kraju zaintrygowała mnie. Była to także dobra lekcja angielskiego. Fajnie byłoby witać takich gości częściej.”
  • Zajęcia z Saati były naprawdę interesujące i zabawne. Wspaniale było poznać nową kulturę, religię i język. Dzięki wspaniałej atmosferze, którą tworzyła wolontariuszka, nikt nie miał problemu, aby rozmawiać otwarcie po angielsku.”
  • „Bardzo mi się podobały lekcje z Saati. To był dla mnie taki sprawdzian z umiejętności językowych, który zdałam z pozytywnym wynikiem, ponieważ bardzo dużo zrozumiałam. Lubię także poznawać życie innych ludzi, czasem tak różne od naszego życia. Chciałabym, żebyśmy mieli więcej takich gości. J”
  • „Spotkanie z Saati było ciekawe. Mogłam poznać kogoś innej narodowości, jej kraj i obyczaje. Najbardziej urzekło mnie jej pismo. Było piękne i niezwykłe, bardzo różniące się od naszego alfabetu. Te godziny z nią pozwoliły mi ocenić swoje umiejętności językowe i doświadczyć prawdziwych umiejętności praktycznych.”
  • „Spotkanie z Panią Saati w znacznym stopniu przełamało moją barierę językową. Bardzo przybliżyło mi także kulturę Sri Lanki – dowiedziałem się ciekawych rzeczy o tradycji i obyczajach tego państwa. Atmosfera spotkania byłą bardzo przyjazna, niemal rodzinna.”
  • „Bardzo miłe spotkanie z wolontariuszem. Fajnie było porozmawiać z kimś o innej kulturze i przy okazji sprawdzić swój język. Ciekawa lekcja, którą na długo zapamiętam.”
  • „Zaproszenie Saati do naszej szkoły było świetnym pomysłem. Mieliśmy styczność z osobą z innego kraju, mogliśmy poznać kraj, z którego pochodzi i tamtą kulturę. Co najważniejsze – dostaliśmy ciekawą lekcję angielskiego i mogliśmy podszkolić nasz „mówiony i słuchany” angielski. Chciałabym, żeby takich akcji było więcej.”

Jeszcze raz Dziękujemy.