GRA TERENOWA – „POZNAJEMY DRZEWA I KRZEWY NASZYCH LASÓW”

W dniu 29 maja 2018 roku nasza szkoła zorganizowała drugą już edycję edukacyjnej gry terenowej – „POZNAJEMY DRZEWA I KRZEWY NASZYCH LASÓW”, do której zgłosiły się drużyny ze szkół podstawowych. Współzawodnictwo polegało na umiejętności odczytywania mapy z zaznaczonymi miejscami na terenie Parku Leśnego Zdroje oraz terenu szkoły. Utrudnieniem dla zespołów było nie tylko odnalezienie danego miejsca, ale również rozwiązanie wyznaczonego zadania, przypisanego do każdego z dziesięciu punktów. Młodzież musiała wykazać się zarówno orientacją i spostrzegawczością w terenie, jak i znajomością roślin rosnących w Puszczy Bukowej oraz zagadnieniami związanymi z ekologią i przyrodą. Różnorodne ukształtowanie terenu wymagało od uczestników dobrej kondycji fizycznej. Drużyny uczestniczące w grze zostały nagrodzone dyplomami oraz upominkami. Dobry humor dopisywał, wszyscy się świetnie bawili, a aura była iście wakacyjna.

Mamy nadzieję, że tak przygotowana promocja pozwoliła drużynom ze szkół podstawowych poczuć niezwykłą atmosferę i niepowtarzalny klimat Centrum Edukacji Ogrodniczej, jak również zintegrować się z uczniami naszej szkoły.

Dziękujemy uczniom klas II TK i II TW oraz III ZSZ za pomoc w przeprowadzeniu edukacyjnej gry terenowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć.