XV Dąbski Bieg Uliczny

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza uczennica Natalia Czerlińska stanęła na podium, zajmując I miejsce. Zwyciężyła w XV Dąbskim Biegu Ulicznym w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, który odbył się 25 maja 2018 roku.

Organizatorzy tej imprezy przygotowali liczne atrakcje. Nasza szkoła – na zaproszenie Zespołu Szkół Nr 2 – uczestniczyła w tym wydarzeniu poprzez organizację warsztatów z rozpoznawania nasion, przygotowania rozsady ziół, pokazu kwiatów, jakie hodujemy w szklarniach. Dzieci i młodzież tłumnie odwiedzali nasze stanowisko, gdzie zainteresowani pod okiem uczniów – przyszłych techników ogrodników – wykonywali sadzenie ziół lub – według instruktażu przyszłych techników weterynarii – ćwiczyli resuscytację psa na fantomie.