ROWEROWA MAJÓWKA’2018

Maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Chcieliśmy się o tym przekonać sami, wybierając się w środę 16 maja na wycieczkę rowerową do Morzyczyna nad jeziorem Miedwie.

Trasa wycieczki wiodła przez ulice i drogi leśne szczecińskich osiedli: Zdroje, Klęskowo, Kijewo, Płonię oraz Jezierzyce. Dalej lasem przez miejscowości Rekowo, Bielkowo i Jęczydół dotarliśmy do celu. Droga powrotna przebiegała najkrótszym, dostępnym dla rowerów odcinkiem wzdłuż starej drogi Stargard – Szczecin.

Widoki umajonych pól, łąk, lasów i jeziora są bezcenne. Cieszy fakt, że uczniowie dysponujący odpowiednim sprzętem i kondycją chętnie wzięli udział w tej wyprawie i … czekają na więcej.

Majówka rowerowa została zorganizowana przez nauczycieli: p. Izabellę Fidos, p. Tomasza Jabłońskiego i ks. Przemysława Marka SChr. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom policji – Wydziału Ruchu Drogowego i V Komisariatu – za pomoc w bezpiecznym pokonaniu trasy, która przebiegała szczecińskimi ulicami 🙂