Młodzi ogrodnicy mieli swoje pięć minut….

Tradycja zobowiązuje, więc jak każdego roku, szkoła ogrodnicza organizuje kiermasz wiosenny, na którym wystawia efekty prac swoich uczniów w postaci sadzonek, rozsad, młodych krzewów itp. Uczniowie mają satysfakcję, że wyhodowane przez nich rośliny znajdują uznanie nabywców, a wierni klienci mają pewność, że zakupione produkty są najwyższej jakości. 12 maja w wielu punktach sprzedaży na prawobrzeżu Szczecina można było zaopatrzyć się w sadzonki kwiatów, ziół i warzyw, ale jak zwykle nasi wierni klienci tłumnie przybyli do szkoły ogrodniczej, bo tu mogą również uzyskać porad specjalistów – nauczycieli, ale też pracowników ZODR w Barzkowicach. Niejako przy okazji, uczniowie chwalili się także swoimi innymi umiejętnościami – dziewczyny sprzedawały ciasta własnego wypieku, „weterynarze” mierzyli ciśnienie tętnicze i określali poziom cukru we krwi, udzielali porad właścicielom piesków. Po raz pierwszy na naszym kiermaszu zaprezentowała się zaprzyjaźniona szkoła – Technikum Ochrony i Kształtowania Środowiska z Dąbia. Nawiązując do dawnej tradycji majowych kiermaszów książek kontynuowano środowiskową akcję „uwalniamy książki”.

Wszystkim gościom i klientom dziękujemy za zakup naszych produktów, życzymy obfitych plonów i radości z obcowania z pięknymi roślinami.