WARSZTATY DLA PRZEDSZKOLAKÓW w „Ogrodniczej”

We wtorkowy, marcowy poranek naszą szkołę, a dokładnie warsztaty szkolne, odwiedziły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 35 w Szczecinie. W ramach sąsiedzkiej współpracy oraz realizacji programu edukacji przyrodniczej, maluchy dowiedziały się jak wyglądają nasiona, skąd biorą się sadzonki i wreszcie kwitnące rośliny. Dzieci podziwiały pachnące hiacynty, bratki, pierwiosnki oraz stokrotki. Oglądały młode rozsady ogórków, sałaty oraz innych roślin znajdujących się
w szklarniach. Obserwowały pracę uczniów podczas zajęć praktycznych. Swoich starszych kolegów zasypywały pytaniami, a ci z cierpliwością odpowiadali skąd się biorą nasiona, co trzeba robić, by kwiaty pięknie i długo kwitły, jak chronić roślinę przed intruzami, a przede wszystkim – skąd się bierze marchewka?
Uwieńczeniem warsztatów było napełnienie doniczek podłożem i wysianie do nich owsa. W realizacji tego zadania pomagały maluchom koleżanki i koledzy z klasy 1 TK. Przygotowane doniczki dzieci zaniosły do przedszkola, by obserwować wzrost wysianego zboża, które – gdy urośnie – będzie ozdobą przedszkolnych parapetów.