Święto Niepodległości

IMG_6802   11 listopada 1918 roku – po 123 latach rozbiorów Polski – nasze państwo odzyskało niepodległość. Z tej okazji 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel, którego celem było przypomnienie młodzieży, że to święto nie jest jedynie wolnym dniem od zajęć, ale również dniem skłaniającym do refleksji…

   Dlatego też – jak co roku – odbyło się również przyrzeczenie uczniów klas pierwszych, które odebrała pani Lila Pławińska, dyrektor szkoły. Uroczystość uświetniło przedstawienie w wykonaniu szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Joanny Obszańskiej. Jego treść ukazała, w jaki sposób polskie społeczeństwo odnosi się do świąt patriotycznych. Aktorzy zainscenizowali sondę uliczną, w której ludzie wypowiadający się nie do końca zdawali sobie sprawę, jakie wydarzenie kryje się za datą 11 listopada. Mamy nadzieję, że tą krótką inscenizacją skłoniliśmy uczniów naszej szkoły do przemyśleń…