Program „Wpływ alkoholu i środków podobnie działających do alkoholu na prowadzenie pojazdów”

21 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w bardzo ważnych zajęciach profilaktycznych dotyczących naszej odpowiedzialności za bezpieczeństwo komunikacyjne siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Aktywny udział w spotkaniu z Panem Marcinem Boguckim, pozwolił uczestnikom zrozumieć, w jaki sposób możemy tracić koncentrację, gdy próbujemy prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu oraz środków podobnie do niego działających. Każdy z uczniów przy pomocy specjalnych okularów mógł zrozumieć, w jaki sposób człowiek – pod wpływem alkoholu – traci orientację przestrzenną, która wpływa na bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Prowadzący przedstawił dane dotyczące wypadków komunikacyjnych. Uczestnicy zajęć zgodnie przyznawali, że takie spotkanie wiele im uświadomiło. Sprawa bezpieczeństwa drogowego dotyczy nas wszystkich. Dlatego ważne jest, aby każdy kto widzi, że ktoś pod wpływem alkoholu chce prowadzić – zareagował.