WIGILIA MIESZKAŃCÓW INTERNATU

W blasku świątecznych świec rozpoczęła się Wigilia mieszkańców internatu A.D. 2017. Wśród zaproszonych gości był ksiądz Przemysław Marek z naszej parafii w Zdrojach, przedstawiciele Caritas Polska, Rady Osiedla „Zdroje” oraz dzieci wraz z rodzicami.

Po przywitaniu gości, Pani Lila Pławińska – dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a ksiądz Przemek swoim słowem wprowadził wszystkich we wspaniały, uroczysty świąteczny nastrój. Tradycyjnie już od lat jasełka bożonarodzeniowe wystawiła młodzież z internatu pod wprawnym okiem Pani Anny Krakowiak, która przygotowała oprawę artystyczną i scenograficzną. Nasza młodzież w stylowych strojach przywitała w ubogiej chacie narodziny Pana Jezusa.

Po jasełkach goście z radością podzielili się opłatkiem i zasiedli do kolacji wigilijnej, na której podano tradycyjne potrawy. Po kolacji niespodziewanie odwiedził nas Święty Mikołaj z workiem prezentów. Tradycją już jest, że aby otrzymać prezent należało wykonać odpowiednie zadanie. Wszyscy bez wyjątków sprostali wymaganiom Św. Mikołaja – od zaśpiewania kolędy, zadeklamowania wierszyka po taniec z aniołkiem. Św. Mikołaj wręczył dyplomy zaproszonym przedstawicielom Caritas Polska i Rady Osiedla „Zdroje”, bez wsparcia których nie mogłaby zaistnieć ta szlachetna inicjatywa.

Kolacja zakończyła się w radosnym nastroju, ubarwionym polskimi, pięknymi kolędami.

Mariola Borgorz