Wolontariusze z Centrum Edukacji Ogrodniczej w „Tęczowym Domku” w Szczecinie

Boże Narodzenie to w Polsce święta rodzinne. W tym okresie i MY staramy się pamiętać również o tych, którzy w tym szczególnym czasie, z różnych powodów nie mogą cieszyć się magią świąt ze swoimi bliskimi.
       9 grudnia 2017 roku był wyjątkowym dniem dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęczowy Domek” w Szczecinie. Tego dnia „na saniach zaprzęgniętych w renifery” przybył do nich wraz ze swoimi pomocnikami – wolontariuszami z Centrum Edukacji Ogrodniczej – „Święty Mikołaj”. Dzieci były grzeczne cały rok, więc dostały mnóstwo prezentów. Wypełnione po brzegi sanie skrywały najrozmaitsze rzeczy: owoce, słodycze, gry planszowe, zabawki oraz inne drobiazgi. W rolę „Świętego Mikołaja” wcieliła się nasza uczennica, Klaudia Dębicka z klasy 2 TK. Dzieci z uśmiechem na twarzy podchodziły do „Mikołaja” i przyjmowały upominki, które sprawiły im mnóstwo radości i dostarczyły niezapomnianych wrażeń!
       W ramach podziękowania „Świętemu Mikołajowi” dzieci przygotowały dla niego i jego pomocników piękne rysunki oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Wizycie towarzyszyła przemiła atmosfera, a w świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich zaprezentowane przez dzieci kolędy.
       W imieniu wychowanków placówki, przekazujemy podziękowania wszystkim pomocnikom „Świętego Mikołaja”. Dziękujemy za zaangażowanie w zbiórkę, za wspaniałe prezenty, a naszym szkolnym wolontariuszom – za bezinteresowne poświęcenie swojego czasu i okazane serce.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Jan Paweł II.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!