Wystawa prac Zdzisława Beksińskiego

Dnia 24 listopada 2017 roku wszystkie klasy pierwsze wybrały się do Muzeum Narodowego w Szczecinie na wystawę obrazów Zdzisława Beksińskiego. Ekspozycji towarzyszy wirtualna galeria obrazów „De Profudis – Beksiński VR”. Ideą tego przedsięwzięcia jest zaznajomienie miłośników malarstwa z inną formą interakcji ze sztuką.

Dyskutując ze znajomymi podczas wystawy, oglądając każdy obraz po kolei, opisując każdy szczegół, dzieląc się wrażeniami i wymieniając zdania, a także różnorakie rozumienie dotyczące każdego obrazu z osobna, zobaczyłam i przekonałam się, że ile osób tyle zdań. Dzięki temu, zauważyłam wiele różnych detali. Jeden obraz tak naprawdę jest tysiącem innych. Beksiński pozwala każdemu oglądającemu na chwilę refleksji, by nadać samemu tytuł oglądanego obrazu
i nie narzuca interpretacji obrazu. Uważam, że jest to świetna rzecz, gdyż autor pozwala robić wszystko, puścić wodze emocji i samemu rozmyślać nad tak ciekawymi obrazami.

Podsumowując, pomysł wybrania się do muzeum był niezwykłym przeżyciem. Mieliśmy okazję poznać obrazy w innym wymiarze i innej odsłonie. Niezapomniane doznania.