SEMINARIUM OGRODNICZE – Listopad 2017

W ramach Drugiego Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych – „Odkryj swój talent” – w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie odbyło się spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli, uczniów i lokalnych ogrodników z przedstawicielami firm i producentami warzyw i owoców.

Spotkanie odbyło się 23 listopada 2017 roku, a uczestniczyło w nim około 35 osób, w tym sześciu producentów ogrodniczych ze Szczecina i okolic oraz czterech przedstawicieli firm zaopatrujących okolicznych producentów w środki do produkcji ogrodniczej i rolniczej. Istotnym elementem spotkania były wykłady, które prowadzili:

  • Wiesław Jakubowski – firma HAZERA POLAND Sp. z o.o. – w zakresie nowości odmianowych warzyw gruntowych i szklarniowych na sezon 2018;
  • Dariusz Kacprzak – firma POLAN Kraków – w zakresie znanych właściwości użytkowych warzyw i kwiatów na przykładzie oferty Polan na rynek hobby oraz profi;
  • Jacek Wereszczaka – Zachodniopomorskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów – w zakresie biodynamiki i probiotechnologii;
  • Kazimierz Domagalski – firma FOSFAN SA – w zakresie nowości produktowych firmy na rok 2018.

Wykłady wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczestników spotkania – zwłaszcza prezentacje multimedialne najnowszych technologii zbioru mechanicznego. Przedstawiono zbiór pęczkowy rzodkiewki oraz szczypioru z siewu – uprawianych w gruncie i pod osłonami, a także pora z przeznaczeniem do przetwórstwa przemysłowego. Ciekawe było również wykorzystanie urządzeń elektronicznych zastosowanych w zautomatyzowanej linii do sortowania po zbiorze korzeni marchwi. W tej metodzie zastosowano strumień światła – fotokomórkę.

W zupełnie inny sposób przedstawione były również niektóre gatunki warzyw
i kwiatów oraz ich wartości użytkowe. Dowiedzieliśmy się, czym są antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze zawarte w warzywach i owocach. W warunkach polskich, na liście spożywanych produktów roślinnych warzywa zajmują trzecie miejsce, po produktach zbożowych i ziemniakach. Najczęściej spożywanymi warzywami są: kapusta, marchew, cebula, pomidory, ogórki i buraki. Warzywa odgrywają bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka ze względu na zawartość witamin, składników mineralnych, kwasów organicznych, błonnika pokarmowego oraz antyoksydantów (m. in. witaminy C, beta-karotenu, związków fenolowych). Antyoksydanty zawarte w warzywach mają zdolność „zmiatania” wolnych rodników, które nagromadzone w dużych ilościach w organizmie przyczyniają się do powstania stresu oksydacyjnego, będącego przyczyną wielu chorób (nowotwory, zawały, udary) oraz przyspieszenia procesów starzenia się. Warto też pamiętać, że jeśli zimą i wczesną wiosną brakuje nam naturalnych antyoksydantów, to możemy wykorzystać mrożonki. Tak przechowywane owoce i warzywa nie tracą właściwości przeciwutleniających.

Takie spotkania nauczycieli i uczniów naszej szkoły z przedsiębiorcami są już tradycją kontynuowaną od wielu lat. Mają na celu podniesie jakości kształcenia zawodowego oraz zwiększenie poziomu kompetencji zawodowych naszych uczniów jako przyszłych absolwentów i tworzenie im większych szans na rynku pracy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.