ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Pozostawmy za sobą górskie szlaki, morskie
wydmy, ogniska i rozmowy aż po świt…
dziś Was wita szkoła i nauki przyszedł czas.

4 września 2017 roku w murach Centrum Edukacji Ogrodniczej rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Uczniowie, dyrekcja i kadra pedagogiczna z pozytywną energią wkroczyli do szkolnej auli, by uroczyście zainaugurować rok szkolny 2017/2018.

Po przywitaniu i słowach wstępu zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć poległych podczas wojny rodaków, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Obecnie nie towarzyszy nam strach i niepewność, jak tym młodym ludziom sprzed 78. lat, lecz możliwości i szanse – jakie dają współczesne czasy – na uzyskanie jak najlepszego wykształcenia i przygotowania do funkcjonowania w dorosłym życiu.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności młodzież klas pierwszych, życząc młodym adeptom sukcesów i satysfakcji z wyboru dalszej drogi edukacyjnej właśnie w Centrum Edukacji Ogrodniczej. Rozpoczęcie tego roku szkolnego niesie ze sobą nowe wyzwania oraz kolejne realizacje szerokich planów edukacyjnych i wychowawczych. Poprzedni rok również był pracowity, ponieważ niektórzy uczniowie nawet w wakacje nie próżnowali. W celu podniesienia swoich kompetencji i kwalifikacji wybrali aktywne spędzenie czasu na zawodowym stażu realizowanym w ramach projektu „Kompetentny uczeń na rynku pracy”. Uwieńczeniem uzyskania nowych umiejętności było wręczenie świadectw i dyplomów.

Życzymy wszystkim uczniom i gronu pedagogicznemu zapału oraz efektywnej współpracy, która przełoży się na sukcesy widoczne na egzaminach i czerwcowym finale nauki. Życzymy również wytrwałości w dążeniu do osiągania celów i realizacji zamierzeń.

Powodzenia 🙂