PROJEKT „SIEĆ EURES POLSKA I ZAGRANICA” – SPOTKANIE INFORMACYJNE

W piątek, 17 marca 2017 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów z najstarszych klas z doradcą EURES
z Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie oraz doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery w Szczecinie. Panie – Anna Butkiewicz-Schodowska i Izabela Drużbińska – wprowadziły młodzież w tematykę związaną z przepisami prawa pracy w Polsce i uregulowaniami prawnymi w krajach członkowskich sieci EURES. Mówiły o nielegalnej pracy zarobkowej, o zaplanowaniu bezpiecznych wyjazdów za granicę. Dzieliły się informacjami i uwagami, dotyczącymi poszukiwania pracy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Opowiadały o przypadkach handlu ludźmi. Na koniec spotkania uczestnicy zostali zapoznani z możliwościami i sposobem korzystania z ofert Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Szczecinie i sieci EURES. Być może uzyskane informacje staną się przydatne w poszukiwaniu pracy i będą początkiem kariery zawodowej naszych absolwentów.