OLIMPIADA WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH – etap wojewódzki

Ponad 24 tysiące młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w I etapie Olimpiady Wiedzy pt. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się już tylko 942 uczniów, w tym również troje z naszej szkoły. Do finału przejdzie tylko 16 najlepszych zespołów szkolnych w Polsce. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: laptopy, czytniki e-booków, dodatkowe punkty rekrutacyjne na uczelniach, a nawet indeksy. Finał Olimpiady odbędzie się już 26 kwietnia w Warszawie.

Etap wojewódzki Olimpiady odbył się 14 marca 2017 roku w Szczecinie. Naszą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół: Julia Resiak, Maciej Michalak i Gracjan Falkowski. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, zwierającego 30 pytań.

Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” jest organizowana w ramach projektu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem „Lekcje z ZUS”. Projekt edukacyjny składa się z czterech modułów:

  1. „Świadomy zawsze ubezpieczony”,
  2. „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”,
  3. „Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach”,
  4. „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

„Lekcje z ZUS” – to projekt autorski ZUS oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków zdaje sobie sprawę z tego, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja o wykluczeniu się z udziału w nich. „Lekcje z ZUS” to sposób na kształtowanie świadomości młodzieży, jednoczenie ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego. Jest to również „dawka” praktycznej wiedzy dla przyszłych przedsiębiorców.

Dyplomy