SZKOLNY KONKURS pt. „ANGLISTA EKONOMISTA”

Nauka przez zabawę jest sposobem na uatrakcyjnienie zajęć szkolnych, a także zwiększenie zainteresowania trudnymi i niejednokrotnie nudnymi zagadnieniami. Przykładem może być szkolny konkurs językowy pt. „Anglista Ekonomista”, który odbył się 13 marca 2017 roku.W imprezie wzięli udział uczniowie klas II, III i IV, wśród których byli zarówno przyszli technicy ogrodnicy, jak i technicy architektury krajobrazu i technicy weterynarii.

Uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu ekonomii „podanymi” w dość nietypowy sposób, bo ….. po angielsku. Test zawierał 7 zadań o różnym stopniu trudności – od krzyżówki, przez czytanie ze zrozumieniem, aż po umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy. A wszystko to „okraszone” językiem angielskim.

Mamy nadzieję, że ten dziwny „przekładaniec” spodobał się uczniom i na dobre zagości w kalendarzu imprez szkolnych.

WYNIKI KONKURSU „ANGLISTA EKONOMISTA”

I miejsce (ex aequo)
Marlena Borys