WYNIKI KONKURSU „KREACJA PRZESTRZENI”

2016-05-05 13.22.25           5 maja 2016 roku w naszej szkole odbył się finał III Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego KREACJA PRZESTRZENI, podsumowujący zmagania młodych twórców – architektów krajobrazu. Tematem prac konkursowych było zagospodarowanie terenu przy budynku Poczty Polskiej w Szczecinie – w dzielnicy Zdroje.

Jury w składzie: przewodnicząca dr inż. arch. Marta Kościńska (Katedra Projektowania, ZUT Szczecin), Magdalena Grycko (Ogrodnik Miejski, ZUK Szczecin), Agata Kika – Wróblewska (właścicielka firmy Green Fingers s.c.) obradowało nad wyborem najlepszych projektów. W konkursie wzięło udział ponad 20 prac uczniów techników architektury krajobrazu z całej Polski. Każda praca opatrzona została numerem, który jednocześnie był jej identyfikatorem. Komisja w pierwszym etapie wybrała 10 najlepszych projektów do dalszej oceny i analizy. Efektem burzliwych obrad komisji konkursowej było wytypowanie zwycięskich prac.

Za najciekawszy, najlepiej uwzględniający kontekst miejsca i estetyczny, uznano projekt Aleksandry Rypalskiej oraz Elizy Kaczor z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie, którym przyznano pierwsze miejsce (praca nr 13).

Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Sieradzińskiej z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie (praca nr 4), miejsce trzecie natomiast przyznano Tomaszowi Zdunowi z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie (praca nr 5).

Jury postanowiło przyznać również trzy wyróżnienia:

• Justynie Dulebie z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu,
  • Marcie Haręży z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu,
  • Oliwii Owczarek z Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 14 maja w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie podczas wiosennego kiermaszu ogrodniczego.