Zajęcia praktyczne na poletkach dydaktycznych ZUT

WP_20131021_02921.10.2013 r.

Każda okazja zrealizowania zajęć praktycznych z produkcji roślin ozdobnych w Hali Wegetacyjnej i na poletkach dydaktycznych Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie to nowe doświadczenia i możliwości. To okazja do poznania innych niż w naszych szklarniach warunków, w których można rozmnażać nie tylko kwiaty, zioła, krzewy.

21 października 2013 roku młodzież z klasy I TK z Centrum Edukacji Ogrodniczej po zrealizowaniu zaplanowanych wcześniej zajęć miała możliwość zdobycia kolejnej porcji wiedzy. Nasz prowadzący – dr inż. Piotr Salachna – zaprezentował nam doświadczenia magisterskie i doktoranckie prowadzone przez studentów. W szklarni zapoznaliśmy się z bogatą kolekcją roślin doniczkowych. Na poletkach dydaktycznych zachwycaliśmy się roślinami jednorocznymi, np. kapustą ozdobną, dynią ozdobną, tykwą, porcelanką. Urzekły nas rośliny wieloletnie – głównie mięta o zapachu cytryny, jabłka lub czekolady. Każdy z nas otrzymał kapustę ozdobną i dynię. Po zajęciach poszliśmy zobaczyć "Różankę", znajdującą się blisko uczelni. Większość róż pełnię kwitnienia ma już za sobą, ale nieliczne jeszcze wyglądają ciekawie. W chwili obecnej rośliny te są przycinane i przygotowywane do zimowania. Do szkoły wróciliśmy ze zdobytą nową wiedzą, pełni wrażeń i w oczekiwaniu na kolejne zajęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.