UCZNIOWIE CEO I STUDENCI ZUT W POCZDAMIE

2015-06-12 11.54.44W piątek 12 czerwca 2015 roku uczniowie z Technikum Ogrodniczego, głównie laureaci konkursów z wiedzy o architekturze krajobrazu, zostali zaproszeni przez studentów Architektury Krajobrazu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego na wspólne zwiedzanie ogrodów w Poczdamie. Pierwszym punktem wycieczki był barokowy Zespół Pałacowo-Parkowy Sanssouci o powierzchni 287 ha. Pałac Sanssouci został wpisany w 1990 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zaliczany jest do obiektów konkurujących z francuskim Wersalem. Drugim obiektem, który uczestnicy wycieczki obejrzeli, był Volkspark – nowoczesny park geometryczny z terenami zabaw, ogrodami tematycznymi, ścieżką przyrodniczą, urządzony na terenie dawnego poligonu wojskowego o pow. 65 ha, z pięknie wyeksponowaną tradycją miejsca (m.in. zachowane nasypy strzeleckie).

Wszyscy zwiedzający byli zachwyceni zarówno niesamowitą kompozycją miejsc, jak i atmosferą panującą podczas wycieczki. Organizator (ZUT) już zapowiada kolejną wyprawę w przyszłym roku, na którą nasi uczniowie zostali zaproszeni.

Zapraszamy do fotogalerii.