II CECHOWE TARGI „PRACA Z NAUKĄ ZAWODU”

_MG_8949W szkołach ponadgimnazjalnych maj to gorący okres: matury, zbliżający się szybkimi krokami koniec roku szkolnego oraz cały czas trwająca rekrutacja. Od chwili jej rozpoczęcia uczestniczymy w różnego rodzaju targach, imprezach, festynach, gdzie możemy zaprezentować swoją ofertę edukacyjną. W dniu 08 maja 2015 roku na terenie INLOGIC w Szczecinie uczestniczyliśmy w II Cechowych Targach „Praca z Nauką Zawodu” organizowanych przez Cech Rzemiosł Metalowych i Elektrycznych w Szczecinie, przedstawiając kierunki kształcenia na rok szkolny 2015/2016. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy przez organizatorów i władze miasta, targi zwiedzali tłumnie przybywający gimnazjaliści oraz osoby poszukujące pracy.

Barwną ekspozycję naszego stoiska przygotowały słuchaczki Szkoły Policealnej w zawodzie florysta, które też podczas trwania targów tworzyły kompozycje kwiatowe. Tylko od nas można było dowiedzieć się jak wykonuje się bukiety ślubne i dekoracje w naczyniach. Można było również podpatrzeć i nauczyć się wyplatania koszyków z wikliny. W trakcie imprezy zapraszaliśmy zwiedzających na nasze szkolne święto – Wiosenny Kiermasz Ogrodniczy – w tym roku pod hasłem „Zacznij z nami wiosnę”. Dużą atrakcją imprezy był występ na scenie naszego szkolnego zespołu muzycznego Botanika, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Udział w tego typu promocjach stwarza duże możliwości nie tylko wystawcom, tzn. szkołom zawodowym oraz pracodawcom, ale przede wszystkim zwiedzającym. Osoby bezrobotne i poszukujące pracy mają szanse na jej znalezienie. Gimnazjaliści, oprócz możliwości porozmawiania ze swoimi przyszłymi nauczycielami oraz kolegami i koleżankami, mają także okazję znaleźć „wymarzoną szkołę”. Placówki szkolne – prezentując kierunki kształcenia – docierają bezpośrednio do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy często jeszcze nie zdecydowali o wyborze szkoły i wciąż poszukują dalszej drogi kształcenia. Korzyści są więc obopólne.