WYNIKI II EDYCJI KONKURSU „KREACJA PRZESTRZENI”

2015-04-15 10.00.5615 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbył się finał II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Projektowego KRAECJA PRZESTRZENI podsumowujący zmagania młodych twórców – przyszłych architektów krajobrazu. Tematem prac konkursowych było zagospodarowanie Placu Słowińców w Szczecinie.

Jury w składzie: przewodnicząca dr inż. arch. Marta Kościńska (Katedra Projektowania Krajobrazu, ZUT Szczecin), Magdalena Grycko (Ogrodnik Miejski, ZUK Szczecin), Agata Kika – Wróblewska (właścicielka firmy Green Fingers s.c.)
obradowało nad wyborem najlepszych projektów. W konkursie wzięło udział blisko 60 prac uczniów techników architektury krajobrazu z całej Polski. Każda praca opatrzona została numerem, który jednocześnie był jej identyfikatorem. Komisja w pierwszym etapie wybrała 10 najlepszych projektów do dalszej oceny i analizy. Efektem burzliwych obrad jury było wytypowanie zwycięskich prac.

Za najciekawszy i najlepiej uwzględniający kontekst miejsca, a jednocześnie estetyczny, uznano projekt Macieja Michalaka z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie, któremu przyznano pierwsze miejsce (praca nr 4). Drugie miejsce przypadło Oldze Sadowskiej z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie (praca nr 59), miejsce trzecie natomiast przyznano Aleksandrze Piotrowskiej z Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie.

Jury postanowiło przyznać również pięć wyróżnień:

• Beacie Sicińskiej (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie),
  • Justynie Siedleckiej (Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie),
  • Elżbiecie Zbrzeznej (Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim),
  • Paulinie Ogonowskiej (Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie),
  • Dorocie Walkowiak (Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie).

Większość prac prezentowała wysoki poziom estetyczny i merytoryczny. Jednak nie wszystkie projekty spełniały wytyczne regulaminu (m.in. brak odręcznego widoku w perspektywie). Dlatego z przyczyn formalnych niektóre prace nie podlegały ocenie jury.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie! Zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród, która odbędzie się 9 maja 2015 roku w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie podczas kiermaszu ogrodniczego.