SPOTKANIE DORADCÓW ZAWODOWYCH

Spotkanie  doradcowIMG_7364Nadchodzi czas wyboru dalszej drogi edukacji. Dylemat, przed którym co roku staje tysiące uczniów. Niejednokrotnie w podjęciu decyzji pomagają doradcy zawodowi. Dlatego też 30 marca 2015 roku w naszej szkole gościliśmy doradców zawodowych, pracujących w poradniach psychologiczno – pedagogicznych w Szczecinie i Goleniowie. Gości przywitała pani dyrektor i pani pedagog, które przedstawiły naszą aktualną ofertę edukacyjną i odpowiadała na wiele pytań dotyczących naboru i kształcenia, a Pani Magdalena Ufnal – nauczyciel wspomagający – scharakteryzowała funkcjonowanie klasy integracyjnej.

W spotkaniu wzięły udział również słuchaczki szkoły policealnej, przygotowujące się do zawodu florysty, które – pod okiem p. Iwony Galackiej – Rajchel – zaprezentowały techniki ozdabiania świątecznych jajek.

Panie doradczynie zwiedziły też pracownie kształcenia zawodowe i warsztaty szkolne, w których miały okazje obserwować uczniów w trakcie zajęć praktycznych. Były pod wrażaniem umiejętności naszych przyszłych adeptów sztuki ogrodniczej i projektowania terenów zieleni. Z pewnością uzyskane informacje w dużym stopniu ułatwia im pracę w planowaniu ścieżki edukacyjnej nie tylko z gimnazjalistami.