V OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O ARCHITEKTURZE KRAJOBRAZU

2015-03-26 15.02.53W dniach 26 – 27 marca 2015 roku po raz piąty odbył się w Gdańsku, w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych, II etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III TK – Aleksandra Grabias i Michała Tyrcha oraz klasy IV TK – Sandra Sikora, którzy w etapie szkolnym konkursu uzyskali najlepsze wyniki.

W tym roku organizator zaproponował zmienioną formułę przebiegu eliminacji pod hasłem „Zaprojektuj i wykonaj miejski ogród z recyklingu”. W zmaganiach wzięło udział blisko 100 uczniów z 28 szkół z całej Polski.

Kiedy uczniowie tworzyli swoje ogrody, dla nauczycieli zorganizowano m.in. wykład pt. ,,Hotele dla dzikich zapylaczy” oraz ciekawe wystąpienie dr. inż. arch. kraj. Mariusza Antolaka z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie na temat: ON GARDENS PROJECT – czy architektura krajobrazu może się znudzić? Kolejnego dnia przewidziano wycieczkę dydaktyczną po barokowym Parku Oliwskim oraz zwiedzanie średniowiecznego wirydarza w Archikatedrze Oliwskiej.

Udział w konkursie okazał się bardzo cennym doświadczeniem i konfrontacją wiedzy oraz umiejętności z uczniami innych szkół. Zdobyte doświadczenia pozwolą w przyszłości na bardziej ukierunkowane przygotowanie się do udziału w konkursie. W czasie pobytu atmosfera zdrowej rywalizacji pozwoliła nawiązać nowe znajomości zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli.

NASZEJ REPREZENTACJI GRATULUJEMY SPORTOWEJ WALKI :))

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ.