NOC W SZKOLE Z ODNAWIALNYMI ŹRÓDŁAMI ENERGII

IR_0101Nasz sprzęt w Gimnazjum nr 12! W piątek 27 lutego odbyła się „Noc w szkole”, w trakcie której młodzież klasy Ia przeprowadziła kilka doświadczeń z urządzeniami do produkcji odnawialnych źródeł energii. Efektem zabawy było wyprodukowanie wodoru, który uczniowie wykorzystali do zasilania zdalnie sterowanych samochodzików. Zabawy było co niemiara! Ponadto pierwszoklasiści z zapałem produkowali energię z wiatru oraz podpatrywali otaczający świat przez kamery termowizyjne (wyznaczali emisyjność). Młodzież dzięki temu mogła poznać niektóre prawa fizyki i chemii w praktyce.

Obecność Centrum Edukacji Ogrodniczej podczas „Nocy w szkole” to efekt współpracy obu placówek. Była to również okazja do zaprezentowania projektu „PWP Zielona Energia w Szkołach”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projektodawcą jest firma DC Edukacja z Gdańska.

Zapraszamy do galerii zdjęć 🙂