WYCIECZKA DYDAKTYCZNA NA CMENTARZ CENTRALNY

2014-10-03 11.00.56 W piątek 3 października br. uczniowie klasy II TK wraz z opiekunem, p. Joanną Sylwestrzak, w ramach zajęć przedmiotowych z architektury krajobrazu, zwiedzili Cmentarz Centralny w Szczecinie. Większość uczniów po raz pierwszy spacerowała po ,,parku umarłych”, podziwiając wyjątkowość i rozmach tego założenia. Joanna Sylwestrzak opowiedziała historię powstania i koleje losu nekropolii na przestrzeni XX wieku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. wyjątkowe gatunki dendrologiczne, architekturę sepulkralną, a nawet spotkać wiewiórki 😀 . Piękne kompozycje zieleni cmentarza postanowiono uwiecznić na szkicach.

,,To była wspaniała, pouczająca wyprawa, którą należy powtórzyć o innej porze roku” (…) – uczniowie.

Zapraszamy do fotogalerii.