„Od podwórka do Bałtyku”

We wtorek 14 czerwca 2022 r. w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem POLITES uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zielonej akcji pt. Od podwórka do Bałtyku”. Przedsięwzięcie jest wyrazem troski o nasze środowisko, a w naszej szkole ma również bezpośredni związek z Bałtykiem, do którego spływają wody rzeki Regalicy, z którą bezpośrednio sąsiaduje nasza szkoła.

W pracę z ogromnym zapałem zaangażowali się uczniowie wszystkich klas wraz nauczycielami. Uporządkowano rozległy teren wokół szkoły, wzdłuż ulic Batalionów Chłopskich i Jarzębinowej aż do przystani nad Regalicą i kanałem za ogrodzeniem szkoły. Podstawiony przez Wydział Gospodarki Komunalnej kontener zapełnił się do pełna w kilka godzin. Na zakończenie dla wszystkich czekało ognisko z kiełbaskami.

Akcja okazała się przyjemną i pożyteczną imprezą integracyjną, która – po wytężonym czasie pracy i nauki – pozwoliła młodzieży spędzić wspólnie czas w szerszym gronie.