Warsztaty zielarskie dla grupy ukraińsko – polskiej

W poszukiwaniu prasłowiańskich korzeni, 26 sierpnia 2021 roku, do naszej szkoły przyjechali uczestnicy projektu „My Słowianie”, zorganizowanego przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, aby uczestniczyć w warsztatach zielarskich. Wzięła w nich udział młodzież z Ukrainy, ze szkoły w Łanowcach oraz młodzież ze szkół podstawowych w gminie Wolin: Dargobądza, Koniewa, Troszyna i Wolina. Podczas wizyty w szkole grupa została oprowadzona po obiektach szklarniowych, gdzie pomimo wakacji praca wre. Młodzi ludzie zobaczyli uprawę pomidora szklarniowego, uprawę gwiazdy betlejemskiej, uprawę chryzantem – zarówno w pojemnikach, jak i uprawę zagonową. Po spacerze, Pan Andrzej Wyka przybliżył młodzieży z Ukrainy i z Polski zioła oraz ich bardzo różnorodne właściwości lecznicze, zastosowanie technikę suszenia oraz sposób rozmnażania.

Projekt został dofinansowany z Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Cieszymy się, że po raz kolejny, nasza szkolna baza mogła posłużyć jako miejsce poszerzenia wiedzy oraz zdobycia nowych umiejętności przez młodych ludzi.