ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Mijający rok szkolny był wyjątkowy, ponieważ przez ponad pół roku edukacja odbywała się w formie zdalnej, a na szkolnych korytarzach panowała cisza. Jedynie zajęcia praktyczne – z małymi przerwami związanymi z lockdown’em – były realizowane stacjonarnie i były wyczekiwane przez uczniów. Były okazją nie tylko do zdobywania i doskonalenia umiejętności, ale także do spotkań z nauczycielami i kolegami, by móc wymienić się doświadczeniami. To również rok szczególny w historii Naszej Szkoły. Od 1 stycznia 2021 roku nastąpiła bowiem zmiana organu prowadzącego, którym obecnie jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Dlatego też od 1 września Nasze Centrum zmieni nazwę na „Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego”.

Zakończenie roku szkolnego zbiegło się także z innym ważnym wydarzeniem, ponieważ naszą szkołę opuścili pierwsi absolwenci Branżowej Szkoły I stopnia nr 7 – ogrodnicy oraz mechanicy operatorzy pojazdów i maszyn rolniczych. Pożegnanie rozpoczęła Lila Pławińska-Kopeć, Dyrektor Centrum Edukacji Ogrodniczej, która życzyła uczniom odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji, kierowania się wartościami wpojonymi przez nauczycieli i wychowawców, a także dążenia do spełnienia marzeń. „Mam nadzieję, że niejednokrotnie ciepło wspomnicie czas spędzony w murach naszej placówki, a zdobyte umiejętności i wiedza pozwolą Wam na osiągnięcie sukcesów zawodowych. Wierzę również, że – gdy zatęsknicie za nami – z radością powrócicie do naszego szkolnego ogrodu.” Szczególnie ciepło do swoich podopiecznych zwrócił się wychowawca klasy, pan Andrzej Wyka, który przypomniał nie tylko sukcesy swoich podopiecznych, ale także radosne wydarzenia z życia klasy. Po złożonym ślubowaniu absolwentów, głos zabrała Nikola Ciesielska, która wierszem podziękowała wszystkim nauczycielom za lata nauki w „Ogrodniczej”, a młodszym kolegom życzyła powodzenia. A potem nastąpiła najradośniejsza chwila – podsumowanie osiągnięć, czyli wręczenie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce oraz działalność na rzecz szkoły. Uroczystość, która odbyła się 25 czerwca, poprowadził Bartosz Kiwior, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Absolwentom życzymy jeszcze raz POWODZENIA,
a wszystkim uczniom i nauczycielom
udanych, słonecznych i dłuuuugich wakacji…
🙂