SEMINARIUM OGRODNICZE’2021

Już po raz dziesiąty – na otwarcie sezonu produkcyjnego 2021 –
w Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie odbyło się spotkanie szkoleniowe on line producentów warzyw i owoców ze środowiska lokalnego z przedstawicielami firm zaopatrujących nasz region w środki do produkcji ogrodniczej. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Sieci Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pracownicy Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PZD w Szczecinie, pracownicy COBORU Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Szczecinie-Dąbiu oraz nasi nauczyciele zawodu.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne i pandemiczne Seminarium miało charakter zdalny. Odbyło się 10 marca 2021 roku w godzinach 18.00-20.00. Aktywnie uczestniczyło w nim 41 osób. Istotnym elementem seminarium były wykłady, które prowadzili:

  • Jacek Wereszczaka – Zachodniopomorskie Regionalne Centrum Mikroorganizmów – na temat biologizacji jako ścieżki do najbardziej ekologicznej gminy województwa zachodniopomorskiego;
  • Jan Golba – firma PERMA-GUARD AGRO Sp. z o.o. – na temat krzemu organicznego jako skutecznego sposobu na podstawowe problemy uprawowe;
  • Wiesław Jakubowski i Maciej Rakocy – firma HAZERA POLAND Sp. z o.o. – w zakresie odmian firmy HAZERA POLAND – bogatej oferty z szerokim zastosowaniem;
  • Dariusz Kacprzak – firma PNOS Ożarów Mazowiecki – w zakresie wybranych odmian warzyw firmy PNOS i partnerów handlowych MoravoSeed, ZKI, SEMILLAS FITO – do upraw ekologicznych i konwencjonalnych na sezon 2021.

Pomimo organizacji seminarium w formie webinarium – wymuszonej przez zaostrzenia sanitarne i pandemiczne – wszyscy uczestnicy potwierdzili słuszność decyzji zorganizowania takiego sp tkania. Część osób wręcz sugerowała potrzebę organizacji kolejnych edycji. Dlatego z całą pewnością można powiedzieć, że początkowe obawy związane z możliwością braku zainteresowania seminariami w takiej formie się nie sprawdziły.

Życzymy obfitych plonów 🙂

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.ceogr.edu.pl – dla osób zainteresowanych – w zakładce „Seminarium Ogrodnicze” zamieszczone są prezentacje i materiały prelegentów.