PLANER OGRODNICZY

Niespiesznie, nieśmiało, ale nadchodzi… Wiosna. Wraz z nią rozpoczyna się intensywny czas dla ogrodników oraz amatorów wszelkich prac w zieleni. Aby nie pogubić się w terminach wysiewów, cięcia roślin, nawożenia i wielu innych czynnościach niezbędnych do realizacji planów w ogrodzie, warto mieć ,,ściągę”, zwłaszcza kiedy się zaczyna, dopiero uczy i zdobywa pierwsze doświadczenia w pracy z roślinami.

Doskonałym rozwiązaniem jest planer ogrodowy. Co to takiego? To podzielone na miesiące, tygodnie, dni, czynności do wykonania w ogrodzie. Planer może mieć różną formę: książki, zeszytu, fiszek czy spiętych kartek. Służy także do zapisywania swoich doświadczeń ogrodniczych: zarówno sukcesów, jak i porażek – informacje te można będzie wykorzystać w kolejnych latach.

Uczniowie klasy 1 tk i 2 tk na zajęciach praktycznych, pod opieką Pani Joanny Sylwestrzak, podjęli się wyzwania zrobienia samodzielnie autorskich planerów ogrodniczych, wykorzystując różne techniki graficzne. Wybrane prace przyszłych techników architektury krajobrazu można podziwiać klikając w link:

https://drive.google.com/drive/folders/10lcT8cMt6nZPIV2GPftHqzZH_8tZeGfN?usp=sharing

Zapraszamy do zapoznania się z nimi, może ktoś skorzysta 😊…