OPŁATA ZA POBYT W INTERNACIE I WYŻYWIENIE

Szanowni Państwo,

Rodzice, Opiekunowie Prawni i Uczniowie,

w związku z komunikatem MEN w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach ponadpodstawowych od 12 marca 2020 roku, a także obowiązującym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 14 marca 2020 roku do dnia 20 marca 2020 roku stanem zagrożenia epidemicznego oraz obowiązującym od dnia 20 marca 2020 roku do odwołania stanem epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 oraz czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty, polegającym na zawieszeniu prowadzenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej (m.in. w placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania) zostało uniemożliwione korzystanie z zakwaterowania w internatach, a tym samym – usługi zakwaterowania nie są w tym okresie realizowane.

Dlatego ustala się, że opłata za zakwaterowanie w internacie za marzec i kwiecień 2020 roku należna jest w wysokości proporcjonalnej do czasu faktycznego pobytu ucznia w internacie. W przypadku, gdy opłata za ww. miesiące została dokonana, nastąpi zwrot nadpłaconej kwoty bądź pomniejszona zostanie opłata w kolejnych miesiącach korzystania z internatu lub zostanie ona zaksięgowana na poczet zaległych zobowiązań.

Proszę zatem o niedokonywanie opłat za pobyt ucznia w internacie szkolnym, a tym samym za wyżywienie.

ZARZĄDZENIE Nr 3/2020 Dyrektora Centrum Edukacji Ogrodniczej w Szczecinie z dnia 20 marca 2020 roku w sprawie opłaty za zakwaterowanie w internacie w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Lila Pławińska-Kopeć
Centrum Edukacji Ogrodniczej